Poznajmy się

• Dzień dobry Państwu 😊

Skoro czytają Państwo ten tekst to oznacza, że znaleźli Państwo chwilę, aby zapoznać się z informacjami, które pozwolą Państwu bliżej zapoznać się z naszym przedszkolem.

Z góry oczywiście serdecznie Państwu za to dziękujemy.

Przede wszystkim mamy jednak nadzieję, że przekazanie Państwu idei, na której postanowiliśmy zbudować fundament istnienia naszego przedszkola pozwoli Państwu bardziej poczuć jego atmosferę, energię oraz jego charakter, gdyż to właśnie te właściwości i walory staramy się wyjątkowo pielęgnować w naszej codziennej, przedszkolnej rzeczywistości.

A więc nie przeciągając 😊

Jesteśmy po prostu przedszkolem, do którego chcemy, aby dzieci przychodziły uśmiechnięte i szczęśliwe.

Oczywiście znamy życie i wiemy, że nie zawsze tak jest i z pewnością nie zawsze tak będzie.

Gorsze dni miewają bowiem wszyscy – dzieci, rodzicie, nauczyciele.

Niezależnie jednak od wszystkiego wierzymy w to co dla nas najistotniejsze !

Czyli 😊,

wierzymy, że swoją pracą, wykonywaną z czystym sercem, pełnym zaangażowaniem i dzięki przywiązaniu, które z czasem naturalnie buduje się między nami oraz dziećmi i rodzicami, jesteśmy w stanie sprawić, aby nawet w ten najbardziej pochmurny i całkowicie nieciekawie zapowiadający się dzień, po jakiejś chwili przebywania w naszym przedszkolu (czasem dłuższej, czasem krótszej) na twarzy naszego dziecka pojawi się uśmiech, a zaraz potem iskry w jego oczach, które już wiemy o czym najczęściej świadczą  –  „Już tu jestem, więc przygód ciąg dalszy zaraz czas zacząć 😊”.

Takie momenty to dla nas największa nagroda.

• Zapisy trwają cały rok !

• Wychodzimy z fundamentalnego założenia, że przedszkole to nie dom.

Dom to coś najważniejszego na świecie. To miejsce nie do zastąpienia, bo to przecież właśnie w  domu dziecko ma dostęp do najpiękniejszej emocji jakiej może doświadczyć – bezwarunkowej miłości  najbliższych mu osób.

Doskonale zdajemy sobie również sprawę, że dla części z Państwa decyzja o posłaniu swojego dziecka do przedszkola jest z pewnością jedną z trudniejszych z jaką być może dotychczas w swoim życiu  przyszło się Państwu zmierzyć.

Zdajemy sobie również sprawę, że tak naprawdę oddają Państwo w nasze ręce swój największy Skarb – Państwa Dziecko i mamy pełną świadomość jak wielka w związku z tym spoczywa na nas odpowiedzialność.

Podsumowanie. Jak zatem osiągnąć cel, który sobie założyliśmy 😊

Bazując na zdobytym do tej pory doświadczeniu, zauważyliśmy że w realizowaniu celu jaki sobie postawiliśmy tj. aby dzieci przychodziły do naszego przedszkola ciesząc się, że mogą spędzić w nim część swojego dnia, jak dotychczas najlepszym sposobem jaki pomaga nam go zrealizować jest wzajemna współpraca i komunikacja wszystkich osób, które tworzą nasze przedszkole ( kadry nauczycielskiej, lektorki języka angielskiego, pomocy nauczyciela, kadry zarządzającej ) oraz oczywiście Państwa, czyli Rodziców.

Proszę się w tym miejscu nie przestraszyć 😊 Nie mamy tutaj na myśli np. cotygodniowych zebrań o stałych porach czy innych tego typu obowiązkach 😊

Po prostu w naszym przedszkolu stawiamy na swobodny kontakt rodzica ( w zależności oczywiście od jego potrzeb i chęci) z osobami, które na co dzień opiekują się jego dzieckiem.

Dla nas ważne jest co dzieje się w życiu naszych dzieci (np. pojawienie się nowego członka rodziny 😊), a dla rodziców często ważne są inne informacje – np. czy dziecko w przedszkolu je brokuły, czy tak jak w domu, uważa je za zło konieczne 😊

Oczywiście pojawiają się czasem również bardziej poważne problemy.

W takich sytuacjach warto skorzystać z  zatrudnionego u nas na stałe psychologa, który służy profesjonalną poradą i pomaga rodzicom w rozwiązywaniu osobistych problemów związanych z wychowaniem dziecka. Spotkania z psychologiem odbywają się wyłącznie na życzenie rodziców i są oczywiście objęte tajemnicą zawodową.

Reasumując: uważamy, że dla dobra dziecka ważne jest, aby nie czuło ono, że przedszkole jest jakimś „osobnym tworem; miejscem, które wzbudza w nim poczucie, iż w jego życiu następuje wielka, nieodwracalna zmiana”; proces adaptacji przeprowadzamy powoli i dostosowujemy go do indywidualnych cech dziecka; oczywiście są dzieci, które po pierwszym dniu już czują się jak u siebie i nie mają żadnego problemu z zaklimatyzowaniem się w nowym miejscu, ale bierzemy też pod uwagę potrzeby i obawy dzieci o innej konstrukcji psychicznej;  wychodzimy z założenia, że każde dziecko jest inne, dlatego uważamy, że również każdy proces adaptacyjny w przedszkolu powinien się odbywać według indywidualnych zasad.

Jeśli po bliższym poznaniu nas 😊 czują Państwo, że chcieliby Państwo zapisać swoje dziecko do naszego przedszkola serdecznie zapraszamy do kontaktu 😊

Informacje dotyczące m.in. organizacji przedszkola, programu nauczania, opłat z tytułu czesnego itp., znajdują się w odpowiednich zakładkach na stronie głównej przedszkola.

Serdecznie pozdrawiamy 😊

Niepubliczne Przedszkole Językowe „SuperKids”